Užitečné rady a tipy jak na to

Nejprve je třeba koupit letenky a zároveň udělat rezervaci na ubytování. Doporučuji kiwi.com a pokud se nebojíte jezdit autem, tak Mnichov nebo Frankfurt, ale dá se i z Prahy nebo Vídně, je třeba hledat.

Následuje parkování na letišti, doporučuji parkvia.com .

Pokud se povede počasí v Las Palmas můžete vyrazit pěšky, nebo taxikem na městské pláže. Pokud ne, je potřeba vyrazit na jih. Jde to i autobusem, ale lepší je mít auto. Doporučuji on-line rezervaci na rentalcars.com a kterou firmu je na vás, nevím, jestli je někdo lepší. Já to dělám tak, že koupím to nejlevnější a zatím to vždy dobře dopadlo. Máte dvě možnosti, připlatit si extra pojištění, které za vás řeší všechny problémy jako třeba defekt, spoluúčast při nehodě atd. Nebo pokud víte, že problémy nebudou, pojištění odmítněte a oni vám zablokují na kartě cca 1.000 EUR, které mají jako depozit na případné škody. Za půjčení dětské sedačky chtějí docela dost peněz, na apartmánu je k dispozici jeden, nebo dva podprdelníky, případně je můžete koupit v supermarketu za pár peněz, doporučuji Alcampo vedle Ikey v Telde, máte to při cestě z letiště.

Velký nákup doporučuji také v Acampu, ale v obchůdku naproti apartmánu koupíte skoro všechno, nebo dole ve městě je spousta obchodů a parádní tržnice. Nepijte vodu. Tedy tu z vodovodu, ne že by byla jedovatá, ale je to odsolená mořská voda, tedy demineralizovaná ( mrtvá ) voda, pivo je lepší. Pozor, v neděli je všude zavřeno, takže pokud přiletíte v neděli, udělejte základní nákup na letišti v krámu u východu.

Na koupání doporučuji nevynechat městskou pláž Las Canteras, kde je super i šnorchlování, hlavně při odlivu. Mé nejoblíbenější pláže na jihu jsou – 1. playa Tauro, krásná pláž s navezeným pískem, pěkná na šnorchlování, super restaurace, chodí tam spíše místní. 2. pláže a duny mezi playa Inglés a Maspalomas, nutno zažít. 3. playa Amadores, umělá pláž s lehátky, shopy, restauracemi, je tam i česká s plzeňským.

Na výlety doporučuji vyrazit do hor. Na apartmánu je mapa s odkazy na turistické výlety, pokud se nechcete týrat, doporučuji nejvyšší bod Gran Canaria Pico de las Nieves kam vyjedete autem a potom sjeďte do Mogánu, cestou se stavte u jezer, a do puerto Mogán, ale ne v pátek, to je tam trh pro turisty a je to hroznej masakr. Pokud chcete na trhy doporučuji Valsequillo, nebo Teror, které jsou nádherné městečka. Ale nejkrásnější je to přímo pod apartmánem ve starobylém centru Las Palmas, kam dojdete pěšky za pár minut.

V případě zájmu o pronájem apartmánu nás prosím kontaktujte.

zpět